Start Sekcje Sekcja Unihokeja Opis sekcji

Opis sekcji

Unihokej jest sportem drużynowym, w który gra się przy pomocy plastikowych kijów zakończonych kompozytową blendą, dzięki którym w łatwy sposób można operować i strzelać na bramkę przeciwnika lekką, plastikową piłką. Unihokej (zwany również floorballem) jest szczególnie popularny w Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, oraz w kilku innych krajach takich jak Norwegia, Polska, czy Czechy. Poza Europą, floorball systematycznie zwiększa swoją popularność w Kanadzie, Singapurze, Japonii, Australii oraz w Stanach Zjednoczonych. Sekcja unihokeja na Uniwersytecie Przyrodniczym, została utworzona w 2007 roku. Jest jedną z najmłodszych sekcji klubu uczelnianego AZS UP, mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem naszych studentów, powiększając naszą drużynę z roku na rok. W rozgrywkach międzyuczelnianych biorą udział reprezentacje niemal wszystkich wyższych Uczelni z całego Poznania. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jesteśmy organizatorami wszystkich turniejów Akademickich Mistrzostw Wielkopolski kobiet i mężczyzn. Treningi odbywają się raz w tygodniu w czwartki o godz. 17:30 na hali UP, ul. Dojazd 7. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą wzmocnić nasze obie drużyny (mile widziane są także osoby mające wcześniej kontakt z hokejem na trawie).