Relacja z kursu paralotniowego

Autor: www.fly2live.plJuż miesiąc temu odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące kursu paralotniowego w sportowym klubie uczelnianym AZS. Paralotniarstwo od długiego czasu chodziło mi po głowie, jednak z powodu braku czasu nigdy nie mogłem się zabrać za szkolenie. Przed spotkaniem miałem, można powiedzieć, neutralne podejście tzn. oczywiście chciałem zacząć, ale nie spieszyło mi się z tym bardzo. W czasie spotkania Andrzej i Marcin, instruktorzy i założyciele szkółki, oraz klubu paralotniowego Fly 2 Live (WWW.fly2live.pl) pokazali nam filmy i zdjęcia z lotów, oraz opowiedzieli o szkoleniu i możliwościach jakie daje uprawianie paralotniarstwa. W czasie tego spotkania coś mnie „trafiło” i pierwszym pytaniem jakie zadałem było : „ to kiedy możemy zacząć?” , odpowiedzią jaką usłyszałem było „ pojutrze” -i tak to się zaczęło. AZS UP Poznań reprezentuje 7 członków w tym prezes klubu i pomysłodawca akcji Pan Piotr Jur.

Tak jak ustaliliśmy w czasie spotkania organizacyjnego, kurs rozpoczęliśmy już 2 dni po nim. Aby nie marnować czasu umówiliśmy się o 6 rano, w sobotę w aeroklubie w leszczyńskim. Szkolenie rozpoczęło się od omówienia zwyczajów panujących na lotnisku oraz zasad bezpieczeństwa. Następnie przyszła kolej na zapoznanie się ze sprzętem - uczyliśmy się jak poprawnie przygotować, skrzydło i uprząż. Po części teoretycznej rozpoczęliśmy pierwsze próby – spokojnie jeszcze na ziemi. Muszę tu dodać, bez zbędnego przymilania się, iż pod wieloma aspektami mamy szczęście, że trafiliśmy do szkółki fly2live, co objawia się przykładowo w najnowszym sprzęcie przeznaczonym do szkolenia, zapewniającym bezpieczną i szybką naukę, jak i kompetencją instruktorów. Już od pierwszych ćwiczeń zwracali nam uwagę na drobne błędy i szczegóły, które zapewne w przyszłości okażą się ważne. Wracając jednak do szkolenia to po ćwiczeniach ze specjalnym małym skrzydłem , przystąpiliśmy do zabawy z dużym glide’m, na którym już niedługo wzbijemy się w powietrze. Pierwszy dzień był bardzo intensywny (od 6 rano do 20 na lotnisku), poza ćwiczeniami praktycznymi odbyło się kilka wykładów przygotowujących nas do egzaminu, jak i samodzielnego latania. Po powrocie do domu, nastawiłem budzik na 7 rano ( uff w końcu niedziela to można się wyspać :P ) W nocy szybowałem w snach, co objawiło się niespotykaną u mnie rzeczą – obudziłem się przed budzikiem. Tym razem inny kierunek – Szamotuły i polana w Baborówku. Dzień wyglądał podobnie z tą różnicą, że wzbiliśmy się w powietrze, oczywiście wszystko robiliśmy stopniowo, zaczynając od „kangurzych skoków”, biegnąc za wyciągarką, przechodząc do coraz wyższych lotów. W śród grupy nie można było znaleźć osoby bez uśmiechu na twarzy, każdy był po prostu szczęśliwy. Trudno jest mi opisać to uczucie i choć zdarza mi się czasami polatać ( kitesurfing) to mimo wszystko rozpierała mnie radość i poczucie, że doznałem czegoś pierwszy raz w życiu, czegoś wspaniałego. Wiedziałem to dużo wcześniej, jednak teraz się przekonałem na 200% - chcę latać. Kończąc pierwszą relację chciałbym gorąco podziękować klubowi AZS UP Poznań, oraz szkółce Fly 2 live za wsparcie finansowe dla członków klubu biorących udział w szkoleniu – Dziękujemy.

Autor: Filip Porzucek

Kolejne relacje z podniebnych przygód już wkrótce.

Wkrótce również pojawi się galeria ze zdjęciami z kursu.

Poprawiony (środa, 19 stycznia 2011 00:19)