Agronalia 2010

Dnia 13 maja 2010 roku na hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się Finały Międzywydziałowych Zawodów Sportowych z okazji Agronaliów. W rywalizacji brali udział piłkarze, siatkarze, tenisiści stołowi, tenisiści ziemni oraz strzelcy. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Do ostatniego momentu nie było wiadomo kto sięgnie po upragnione zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach.

Jak zwykle najwięcej emocji dostarczyli nam piłkarze. W finale tych zawodów zwycięstwo wywalczyli zawodnicy FC Tajfun Melioranci, którzy po rzutach karnych wygrali z drużyną MTD, złożoną z zawodników wydziału Technologii Drewna. Na podium znalazło się również miejsce dla Turbodymomanów, którzy reprezentantowali Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska. Królem strzelców zawodów został Patryk Duliban z zespołu Sabrina Oszukana Przez Ochronę. Równie ciekawie przedstawiała się sytuacja w rozgrywkach siatkarskich. Faworytem tych zawodów był Wydział Rolniczy i tutaj nie było niespodzianki. W finale drużyna w skład której oprócz dobrze wyszkolonych technicznie zawodników wchodziły równie utalentowane dziewczyny pokonała wynikiem 3:2 drużynę Wydziału Leśnego. Warto dodać, że poziom tych zawodów był niezwykle wysoki, a w pokonanych zespołach występowali również reprezentanci siatkarskiego AZS-u. Trzecie miejsce przypadło drużynie Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Dariusz Sanigorski z Wydziału Rolniczego. Wśród tenisistów stołowych najlepszy okazał się Maciej Najborowski z Wydziału Leśnego, na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno Tomasz Stachera i Tobiasz Szczesnowski. W rywalizacji tenisistów ziemnych na najwyższym miejscu podium stanął Artur Stróżyk z Wydziału Ekonomiczno – Społecznego, drugie miejsce zajął Jakub Krakiewicz z Wydziału Leśnego, a trzecim miejsce podzielili się reprezentanci Wydziału Ogrodniczego Konrad Balicki i Bartosz Gorockiewicz. Wśród tenisistek ziemnych złoto przypadło Paulinie Gołdysiak również z Wydziału Ogrodniczego. Zawody odbyły się na kortach przy ul. Wojska Polskiego za Kolegium Rungego. W zawodach strzeleckich na strzelnicy Magnum w Poznaniu najszczęśliwszą zawodniczką była zdobywczyni pierwszego miejsca Justyna Świerblewska, której ostatni strzał zadecydował o zwycięstwie. Ostatecznie pokonała ona o jeden punkt Katarzynę Ozorowską. Wśród mężczyzn walka trwała w najlepsze do samego końca. Złoto wystrzelał Marek Cichy, srebro Sylwester Gąsiorek, a o trzecie miejsce rywalizowali Paweł Kotecki i Łukasz Konecki. Zwycięsko wyszedł ten drugi i on ostatecznie cieszył się brązowym medalem.

Zapraszamy również do odwiedzenia galerii, gdzie można znaleźć zdjęcia wykonane podczas tej imprezy.

Poprawiony (środa, 19 stycznia 2011 02:22)