Start Aktualności Archiwum

Relacja z Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w unihokeju mężczyzn i kobiet

10 grudnia 2010 roku odbył się I rzut Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w unihokeju mężczyzn. Tym razem gospodarzem był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, który zorganizował turniej na swoim nowym obiekcie sportowym. Po raz pierwszy drużyny rywalizowały na nowych zasadach – mecze odbywały się na boisku ograniczonym bandami. Do rywalizacji zgłosiło się 8 reprezentacji poznańskich uczelni wyższych. Turniej rozegrano systemem grupowym.

W zaciętej walce w grupie II, nasza drużyna wygrała z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. W rywalizacji z reprezentacją Akademii Wychowania Fizycznego, niestety ponieśliśmy porażkę, przegrywając 1:0.

Ostatecznie w grupie zajęliśmy drugie miejsce i w finale wywalczyliśmy III miejsce na podium, wygrywając z Uniwersytetem Ekonomicznym. Na II miejscu znalazła się Akademia Wychowania Fizycznego a na I Politechnika Poznańska. Fotorelacja dostępna w galerii. Dalsza część relacji po kliknięciu przycisku Więcej(poniżej)

 

 

 

I grupa

II grupa

Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Przyrodniczy

Uniwersytet Medyczny

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Politechnika Poznańska

Akademia Wychowania Fizycznego

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstw

 

Następnego dnia 11 grudnia 2010 roku, do rywalizacji przystąpiły żeńskie zespoły z 6 uczelni.

I grupa

II grupa

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Uniwersytet Ekonomiczny

Politechnika Poznańska

Uniwersytet Przyrodniczy

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji

Uniwersytet Medyczny

Pierwszy mecz w grupie nasza reprezentacja rozegrała z drużyną Uniwersytetu Ekonomicznego, który pokonałyśmy 1:0. Kolejny mecz z Uniwersytetem Medycznym, zakończył się porażką naszego zespołu. W finale nasze zawodniczki, dzielnie walczyły o III miejsce z reprezentacją Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  W ostatecznej klasyfikacji żeńska drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego zajęła IV miejsce, oddając miejsce na podium gospodarzom Mistrzostw. II miejsce zajął Uniwersytet Medyczny a I Politechnika Poznańska.

Trener sekcji unihokeja

dr Aleksandra Nowak

Poprawiony (środa, 19 stycznia 2011 02:20)

 
Terminarz