obowiązkowe zajęcia wf

Centrum Kultury Fizycznej jest jednostką ogólnouczelnianą, której głównym zadaniem jest realizacja programowych zajęć z wychowania fizycznego. Zajęcia z wychowania fizycznego są obowiązkowe i odbywają się w czasie I roku studiów przez dwa semestry po 30 godzin. Każdy z semestrów kończy się zaliczeniem z oceną. Warunkiem koniecznym do uzyskania zaliczenia jest zapisanie się do jednej z proponowanych przez Centrum KF grup ćwiczebnych umieszczonych w Wirtualnym Dziekanacie, wybierając dzień, godzinę i dyscyplinę sportu. Można zapisać się tylko do jednej grupy. Uwaga! Po zapisaniu się do grupy i zatwierdzeniu wyboru nie ma możliwości dokonania zmiany.

Osoby, które mają lub będą miały zwolnienie lekarskie zapisują się Wirtualnym Dziekanacie do utworzonej dla nich grupy o nazwie „Rehabilitacja”, a następnie zgłaszają się do pani mgr Eweliny Radtke w Centrum Kultury Fizycznej, która udzieli informacji o możliwościach zaliczenia przedmiotu (środa 15,30-17,00 czwartek 13,00-15,30 do dnia 07.10.2011r.

Studenci, którzy mają zaliczone wychowanie fizyczne, a chcą uczestniczyć w zajęciach muszą zapisać się także do jednej z oferowanych grup w Wirtualnym Dziekanacie. Natomiast osoby, które nie są zainteresowane uczestnictwem w zajęciach, a mają już zaliczony wf wpisują się przez Wirtualny Dziekanat do grupy o nazwie” Mam zaliczony wf”

Oferta programowa Centrum KF jest następująca: zespołowe gry sportowe, piłka nożna, pływanie (nauka i doskonalenie, zajęcia z pływania są odpłatne – 50zł na semestr), tenis ziemny (nauka od podstaw), tenis stołowy (tylko dla osób potrafiących grać), jazda konna (tylko dla osób posiadających umiejętności jazdy konnej, zajęcia są odpłatne – 70 zł, siłownia, spinning, aerobik, ABT (ćwiczenia kształtujące wybrane grupy mięśniowe), nordic walking.

Zajęcia odbywają się w hali sportowej UP ul. Dojazd 7 za wyjątkiem pływania (basen KS Olimpia ul. Reymonta) i jazdy konnej (Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne w Swadzimiu).

Wirtualny Dziekanat będzie dostępny od 20.09. od rana do 22.09. do godz. 24.00

Zajęcia w grupach rozpoczynają się od 26.09. obowiązuje strój sportowy oraz obuwie zmienne, sportowe.

Wszelkie informacje na temat klubu uczelnianego AZS, sekcji sportowych, fakultetów oraz obozów można uzyskać w sekretariacie Centrum KF, który znajduje się na I piętrze w hali sportowej ul. Dojazd, na stronie internetowej Centrum KF www.up.poznan.pl/ckf oraz na stronie internetowej AZS-u www.azs.up.poznan.pl

Zapraszamy i namawiamy do aktywności fizycznej podczas studiów.

Regulamin dotyczący obowiązkowych zajęć WF można przecztać tutaj: REGULAMIN_WF

Poprawiony (niedziela, 18 września 2011 11:03)