Start Sekcje

Sekcje

Opis sekcji

Unihokej jest sportem drużynowym, w który gra się przy pomocy plastikowych kijów zakończonych kompozytową blendą, dzięki którym w łatwy sposób można operować i strzelać na bramkę przeciwnika lekką, plastikową piłką. Unihokej (zwany również floorballem) jest szczególnie popularny w Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, oraz w kilku innych krajach takich jak Norwegia, Polska, czy Czechy. Poza Europą, floorball systematycznie zwiększa swoją popularność w Kanadzie, Singapurze, Japonii, Australii oraz w Stanach Zjednoczonych. Sekcja unihokeja na Uniwersytecie Przyrodniczym, została utworzona w 2007 roku. Jest jedną z najmłodszych sekcji klubu uczelnianego AZS UP, mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem naszych studentów, powiększając naszą drużynę z roku na rok. W rozgrywkach międzyuczelnianych biorą udział reprezentacje niemal wszystkich wyższych Uczelni z całego Poznania. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jesteśmy organizatorami wszystkich turniejów Akademickich Mistrzostw Wielkopolski kobiet i mężczyzn. Treningi odbywają się raz w tygodniu w czwartki o godz. 17:30 na hali UP, ul. Dojazd 7. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą wzmocnić nasze obie drużyny (mile widziane są także osoby mające wcześniej kontakt z hokejem na trawie).

 

Trener

dr Aleksandra Nowak

 

Skład osobowy

Drużyna żeńska
1. Justyna Nieborak II Eko
2. Wiktoria Casimiro – Cosangue III BT
3. Marta Szymańska IV Hod.
4. Maria Wilkowska II OŚ
5. Joanna Pawlicka V BT
6. Agata Słomińska II OŚ
7. Agnieszka Górczak I MiŚ
8. Justyna Smoła I MIŚ

Drużyna męska
1. Albert Miśko II TD
2. Krzysztof Bobrowski I TD
3. Tomasz Wachowiak II TD
4. Mikołaj Pieczyński II TD
5. Dawid Grabowski III Eko.
6. Dariusz Adamczyk III Rol.
7. Piotr Dulat IV TD
8. Błażej Rzepa II TD
9. Błażej Jankowski II IŚ
10. Jakub Lewandowski II Rol.
11. Karol Kramski V Rol.
12. Tomasz Biela I L.
13. Michał Stojanowski I MIŚ
14. Marek Wachowiak III TD
15. Mikołaj Antkowiak III O

 

Osiągnięcia

Osiągnięcia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w roku akademickim 2007/2008:

Kobiety: IV miejsce
Mężczyźni V miejsce

 

Poprawiony (wtorek, 18 stycznia 2011 03:51)

 

Opis sekcji

Sekcja żeglarska rozpoczęła swoją działalność w 2008 roku, kiedy to reprezentacja naszego uczelnianego klubu sportowego wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie Wilkasach. Pierwszy wyjazd na zawody zakończył się dużym sukcesem naszej załogi. Do kolejnych zawodów ilość członków sekcji powiększyła się dwukrotnie co zaowocowało nie tylko dobrym miejscem indywidualnym w AMP 2009, jak i 3 miejscem w klasyfikacji drużynowej w kategorii Akademie. Obecnie sekcja żeglarska zrzesza ludzi z różnych kierunków studiów, których łączy pasja do wody i wiatru. Jeśli żeglujesz, a wiatr i woda są twoimi żywiołami, to właśnie ta sekcja jest dla Ciebie!

Poprawiony (wtorek, 18 stycznia 2011 03:45)

 
Więcej artykułów…
Terminarz